Dyski szlifujące gratowarek

Dyski szlifujące gratowarek

Montowane na adapterze z przylepcem dyski płaskie pokryte ścierniwem o odpowiedniej charakterystyce (rodzaj ziarna oraz granulacji). Stanowią alternatywę dla taśm szlifujących w przypadku gdy maszyna posiada jedynie moduł dyskowy zamiast szlifującego. Dyski zamontowane na specjalnie ukształtowanym adapterze, mogą być montowane w gratowarkach automatycznych. Z powodzeniem mogą usuwać lekki grat oraz nierówności na powierzchni detali. Adaptery dyskowe mogą mieć mocowanie na śrubę lub szybkozłącze, przyspieszające montaż i demontaż a tym samym również wymianę zużytych dysków. 

Dyski szczotkowe gratowarek

Dyski szczotkowe zbudowane są z rzadko rozmieszczonych lameli wykonanych z płótna pokrytego ścierniwem, przydzielonych syntetycznym włosiem. Dysk oddziaływuje z mniejszym ciśnieniem na obrabiane detale, przez co może być używany do detali przetłaczanych. Zatem jeśli detal ma nieco wystające z powierzchni przetłoczenia, które nie chcemy aby zostały starte, można użyć do zatępiania jego krawędzi tego rodzaju dysków. Podobnie jak i inne dyski gratujące, również dyski szczotkowe występują w różnych rozmiarach średnic oraz mocowaniem na śrubę lub szybkozłącze. 

Dostarczamy materiały ścierne do wszelkiego rodzaju profesjonalnych gratowarek takich producentów jak : Arku, Costa, Ernst, Fladder, Gecam, Lissmac, Loewer, Madora, NS Maquinas, Q-Fin, RWT, Timesavers, Weber. W przypadku pytań, chęci oferty – wyślij email na info@intechmet.com.pl lub zadzwoń 503-569-621