Gratowanie grzebieni ze stali kwasoodpornej

Gratowanie grzebieni ze stali kwasoodpornej

Gratowanie blach ze stali wysokostopowej, to niełatwe zadanie z uwagi na to, że na ich krawędziach występuje twardy i ostry grat powstały podczas procesu cięcia laserem. Może on nastręczać różnorakich problemów

  • jest trudny do usunięcia z zakamarków / wcięć / otworów / ciasnych łuków – gdzie nie łatwo dojść standardowym narzędziem
  • szybko niszczy standardowe ściernice z uwagi na nieprecyzyjne przyłożenie narzędzia
  • przy usuwaniu manualnym operator narażony jest na wdychanie szkodliwego pyłu

Rozwiązaniem przy niewielkim gracie, oferującym wydajność, niskie koszty procesu oraz powtarzalność jest zastosowanie kompaktowej gratowarki OXY-6505D https://intechmet.com.pl/produkty/szlifierko-gratowarki-blach/1-1-szlifierko-gratowarki-automatyczne-blach, wyposażonej w odpowiednie dyski lamelowe https://intechmet.com.pl/produkty/sciernice-do-gratowarek/4-3-dyski-lamelowe/.
Gratowarka operując pięcioma dyskami lamelowymi o odpowiednio dobranym nasypie, usuwa grat oraz lekko zatępia krawędzie. Maszyna może być ustawiana w istniejących już konfiguracjach hal fabrycznych, gdzie może nie być miejsca na duże szlifierko gratowarki. Jest prosta i intuicyjna w obsłudze, przez co szkolenie jest szybkie a jej operatorem może zostać dowolny pracownik (bez długoletniego doświadczenia). Proces gratowania blach tego typu maszyną jest dużo efektywniejsza niż standardową szlifierką.
Przykładem takiej aplikacji jest utworzenie stanowiska do usuwania gratu z tzw. grzebieni oraz lekkie zatępianie ich krawędzi.

co można zobaczyć na tym filmie